2011. április 25., hétfő

Bakony-Cuha-Tutaj

Az állomáson
Úgy látszik, a kelt-tésztához hasonlóan, a kirándulóhelyeink is ismétlődnek :). Ismét vonat, ismét Győr-Vinye, de aztán a változatosság kedvéért Porva-Csesznek - Győr. Így aztán sejthető, hogy a séta Vinyétől vajon meddig is tarthatott :). A Cuha-völgyben tett túra nem annak való, aki a természetet magányosan szeretné élvezni. Népszerű útvonal, mert egész kicsi gyerekek is bírják a kb. 4km távot, ráadásul az út javarészt alkalmas a babakocsival való közlekedésre. A pihenő- és sütögetőhelyeknek se szeri, se száma, de a jó időre való tekintettel délidőben nem találtunk szabad helyet.

Enyhén antiszociális mivoltunk miatt kerestünk magunknak egy csendes részt a patak mellett, ahol szabályosan tüzet raktak a fiúk és mindenki magáévá tehette a sütnivalóját.
2-4 éves korig a "dobjunk minél nagyobb követ a vízbe" játék megunhatatlan
Játék nagyobbaknak:
Mielőtt elindultunk, zsebre raktam egy guriga erősebb cérnát, ami azért még kézzel eltéphető. Akármire is jó lehet, hát még tutajt készíteni (hátha nincs megfelelő fakéreg az erdőben hajót fabrikálni.) Ahogy elkezdtem a sajátomat, máris ott termett az összes gyerek, hogy ők is szeretnének :). Nagyon ügyesek voltak, mindenki sikerélménnyel hagyta el a táborhelyet...meg persze volt, aki tutajjal, pedig mondtam, hogy itthon nem sok hasznát vesszük már.

Miért jó játék ez?
  • mert barkácsolni jó!
  • lehet úsztatni a vizen
  • ha százszor elakad, százszor kell bemászni mindenféle veszélyes köveken, hogy kimentsük a hajónkat
  • és főleg: lehet versenyt rendezni
Hozzávalók: minden, ami a természetben alkalmas lehet vízen úsztatásra, cérna, bicska. A technikai leírás? Gyűjtsünk egyenes, száraz botokat, törjük őket kb. ugyanolyan hosszúra. A cérnából egy hosszabb darabot letépve kössük rá a tutaj első "rönkjének" elejére és sorba, szorosan kössük hozzá a többit is. Ezt annyiszor ismételjük meg, ahányszor szükséges, mi 3-4szer kötöttük sorba a botokat. Hogy stabilabb legyen a jármű, az elejére és a végére keresztbe is ráraktunk egy-egy merevítő ágat, így nem lett lötyi az egész.

A fakérges még egyszerűbb. Keressünk egy megfelelő formájút, lyukasszuk ki a közepét bicskával. Ide kerül a vitorlarúd, amin levél lehet a vitorla ill. a zászló. Figyeljünk rá, hogy a bot jól elzárja a lyukat, ha nem illeszkedik pontosan, tömítsük falevéllel.

Hajómentés :)
A porvai állomáson nyuszisimogatás és jégkrémevés mellett ilyen izgalmakban lehet része a várakozóknak:

A változatosság kedvéért virágok is voltak :).

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése